Commercieel administratief medewerker (oude studieroute)
Algemene informatie
Voor elk bedrijf is het belangrijk dat de financiele administratie goed wordt bijgehouden. Hiervoor heeft een bedrijf een administratieve afdeling. Een Commercieel Administratief Medewerker houdt zich bezig met de gegevens van de verkoop en inkoop van een bedrijf. Tijdens je opleiding leer je hoe je de gegevens verwerkt van de in- en verkoop. Je leert hoe je deze gegevens in bijvoorbeeld een tabel verwerkt. Je leert hoe je bestellingen in overzichten zet. Ook leer je hoe je verliezen en winsten van de verkoop verwerkt in overzichten. Je leert voornamelijk over dingen die met de verkoop te maken hebben en niet zo zeer de economische kant, zoals bijvoorbeeld boekhouden. Verder leer je om te gaan met een computer om de gegevens te verwerken. Je mag zelf een vreemde taal kiezen en die leer je dan. (bijvoorbeeld Engels of Duits) Ook krijg je zakelijke communicatie. Denk hierbij aan hoe je met de gegevens omgaat en hoe je schriftelijk of telefonisch met klanten omgaat.
Taken
Als Commercieel Administratief medewerker houd je gegevens bij van alles wat een bedrijf inkoopt en verkoopt. Hiervoor maak je tabellen van binnengekomen bestellingen, de winst die er wordt genaakt en van ingekochte artikelen. Ook controleer je of bestellingen op tijd binnenkomen en of de adminstratie van de bestellingen klopt.
Stage
Tijdens de opleiding BOL loop je verschillende stages. Bij de opleiding BBL ga je één dag in de week naar school en werk je vier dagen per week.
Modules
Verplicht: Zakelijke communicatie, Zakelijke communicatie-keuzetaal, Commerciële administratie, Commerciële beroepsvorming, Bedrijfseconomische beroepsvorming-financiering, Bedrijfseconomische beroepsvorming-kosten, Zakelijke communicatie, Maatschappelijk culturele vorming, Bedrijfsoriëntatie, Geautomatiseerde informatievoorzieninggebruik.
Verplichte keuze uit twee deelkwalificaties: Financieel administratieve data entry, Tekstverwerking, Zakelijke communicatie-keuzetaal, Voorraadbeheer, Goederenstroombesturing, Administratie verkooporders, Telebusiness.
Vrij keuzeonderdeel: Internationale beroepsoriëntatie.
Toelatingseisen
- Een diploma vmbo
- Een mbo opleiding niveau 1: Administratief medewerker, Bedrijfsadministratief Medewerker.
Mbo-instellingen kunnen aanvullende eisen stellen, informeer hiernaar bij de instelling van je keuze (klik op de knop ‘adressen’ voor meer informatie). Kijk ook naar de presentatie van de instelling waar je de opleiding wil volgen. Vraag eventueel een brochure aan met de knop 'brochureaanvraag' voor extra informatie.
Toekomstmogelijkheden
Werken:
Als Commercieel Administratief Medewerker kun je gaan werken bij bedrijven die een inkoop- en verkoopafdeling hebben (denk aan grote warenhuizen, enzovoort).
Doorstuderen:
mbo niveau 3: Logistiek medewerker material management, Commercieel medewerker binnendienst.
Duur
Deze opleiding duurt 3 jaar.
| Datum | Open dag | Inschrijven |
|---|
| Stad | Land |
|---|---|
| Amersfoort | Nederland |
| Apeldoorn | Nederland |
| Den Bosch | Nederland |
| Dokkum | Nederland |
| Dordrecht | Nederland |
| Eindhoven | Nederland |
| Emmeloord | Nederland |
| Emmen | Nederland |
| Goes | Nederland |
| Groningen | Nederland |
| Heerenveen | Nederland |
| Helmond | Nederland |
| Hoorn NH | Nederland |
| Kampen | Nederland |
| Leeuwarden | Nederland |
| Leiden | Nederland |
| Leiderdorp | Nederland |
| Nijmegen | Nederland |
| Oss | Nederland |
| Panningen | Nederland |
| Roosendaal | Nederland |
| Rotterdam | Nederland |
| Sneek | Nederland |
| Veghel | Nederland |
| Zoetermeer | Nederland |
| Opleiding | Niveau | |
|---|---|---|
| Commercieel medewerker binnendienst (oude studieroute) | MBO Niveau 3 | |
| Logistiek medewerker material management (oude studieroute) | MBO Niveau 3 |
| Beroep | Sector | |
|---|---|---|
| Administrateur | Rechtspraak en Administratie | |
| Boekhoudkundig medewerker | Communicatie/Reclame/Informatie/Documentatie | |
| Commercieel administratief medewerker | Communicatie/Reclame/Informatie/Documentatie |
