Betontimmerkracht B&U/Civiel (oude studieroute)
Algemene informatie
Een Betontimmerkracht maakt bekistingen waarin het beton wordt gestort om het een bepaalde vorm te geven. Als Betontimmerkracht ben je betrokken bij bijvoorbeeld het maken van viaducten, bruggen en andere grote bouwwerken. Tijdens de opleiding leer je alles wat hierbij komt kijken. Je leert aan de hand van tekeningen bekistingen te maken. Je maakt kennis met verschillende soorten hout en ook van beton, wapening, stalen bekistingssystemen en diverse hulpmaterialen. Heb je de opleiding met succes afgerond dan kun je zelfstandig opdrachten uitvoeren.
Taken: Als Betontimmerkracht zet je bekistingen in elkaar. Daar waar het bouwerk gemaakt wordt breng je ze aan en haal je ze ook weer weg. Daarnaast voer je eenvoudige reparaties uit aan het beton.
Stage: Bij de opleiding BBL ga je één dag in de week naar school en werk je vier dagen per week.
Modules Verplicht: Maatschappelijk culturele vorming, Betontimmeren.
Toelatingseisen
Om toegelaten te worden tot deze opleiding, wordt de volgende voorwaarde gesteld:
- Een diploma vmbo.
Als je het bovenstaande diploma niet hebt kun je toch worden toegelaten tot deze opleiding als je overlegt met de kwaliteitsadviseur van Bouwradius.
Mbo-instellingen kunnen aanvullende eisen stellen, informeer hiernaar bij de instelling van je keuze.
Toekomstmogelijkheden
Werken:
Als Betontimmerkracht kun je komen te werken in een betonmodelmakerij, betonconstructiebedrijf of een ander bedrijf waar ze werken met mallen voor beton.
Doorstuderen:
mbo: Kaderfunctionaris Betontimmerbedrijven (niveau 4).
Duur
Deze opleiding duurt 2 jaar.
| Datum | Open dag | Inschrijven |
|---|
| Stad | Land |
|---|---|
| Arnhem | Nederland |
| Breda | Nederland |
| Doetinchem | Nederland |
| Eindhoven | Nederland |
| Emmen | Nederland |
| Nijmegen | Nederland |
| Rijssen | Nederland |
| Zoetermeer | Nederland |
| Zwolle | Nederland |
| Opleiding | Niveau |
|---|
| Beroep | Sector | |
|---|---|---|
| Vakkracht Bouw | Bouw |
