Service medewerker ICT (oude studieroute)
Algemene informatie
Een bedrijf is in grote mate afhankelijk van een goed werkend computersysteem. ICT staat voor Informatie en communicatie technologie. Dit gaat over computers en alles wat daarmee te maken heeft. Een Servicemedewerker ICT maakt computers klaar voor gebruik, bijvoorbeeld in een bedrijf met een groot computernetwerk, maar ook in een bedrijf dat computers produceert of in de computerdetailhandel.
Tijdens de opleiding leer je hoe je computers installeert en hoe je een computer aansluit op een netwerk. Je leert hoe je software installeert. Dat zijn de programma's die op een computer staan. Soms stel je een computer samen uit verschillende onderdelen uit een oude. Daarom leer je ook hoe en welke verschillende onderelen je kan hergebruiken.
Taken:
Je maakt computers gereed voor gebruik, je monteert en installeert hardware en software en je hebt onderhoudswerkzaamheden. Je werkt met planningen, handleidingen, bestellingen enz. Verder houd je je bezig met het uitbreiden en aanpassen van systemen.
Stage:
Tijdens de opleiding BOL loop je verschillende stages. Bij de opleiding BBL ga je één dag in de week naar school en werk je vier dagen per week.
Modules:
Verplicht: ICT-gebruik, Installatie hardware, Installatie software, Onderhoud en Beheer informatiesystemen, Maatschappelijke Vorming, Zakelijke Communicatie, Werkveldoriëntatie, Bedrijfsoriëntatie, Internationale Beroepsoriëntatie, Zakelijke Communicatie-keuzetaal.
Vrije keuze: Internationale beroepsoriëntatie.
Toelatingseisen
Voor deze opleiding moet je minimaal 16 jaar zijn of tienjaar dagonderwijs hebben gehad.
Mbo-instellingen kunnen aanvullende eisen stellen, informeer hiernaar bij de instelling van je keuze.
Toekomstmogelijkheden
Werken:
Je kunt gaan werken in een bedrijf waar veel met computers wordt gewerkt, maar ook in een bedrijf waar computers worden gemaakt en in een winkel waar computers worden verkocht.
Doorstuderen:
Met een positief doorstroomadvies kun je doorstromen naar de opleiding Medewerker Beheer ICT op niveau 3.
Duur
Deze opleiding duurt 3 jaar.
| Datum | Open dag | Inschrijven |
|---|---|---|
| 06-06-2012 | Informatiemarkt ROC Aventus ROC Aventus - Techniek, Apeldoorn | |
| 06-06-2012 | Informatiemarkt ROC Aventus ROC Aventus - Techniek, Deventer | |
| 23-06-2012 | Informatiemiddag ROC Aventus - Techniek, Deventer | |
| 06-06-2012 | Informatiemarkt ROC Aventus ROC Aventus - Techniek, Zutphen |
| Stad | Land |
|---|---|
| Almelo | Nederland |
| Amersfoort | Nederland |
| Apeldoorn | Nederland |
| Boxmeer | Nederland |
| Breda | Nederland |
| Den Helder | Nederland |
| Deventer | Nederland |
| Doetinchem | Nederland |
| Dokkum | Nederland |
| Drachten | Nederland |
| Eindhoven | Nederland |
| Emmeloord | Nederland |
| Emmen | Nederland |
| Harderwijk | Nederland |
| Helmond | Nederland |
| Leeuwarden | Nederland |
| Leiden | Nederland |
| Nijmegen | Nederland |
| Roosendaal | Nederland |
| Rotterdam | Nederland |
| Sneek | Nederland |
| Terneuzen | Nederland |
| Veghel | Nederland |
| Zoetermeer | Nederland |
| Zutphen | Nederland |
| Zwolle | Nederland |
| Opleiding | Niveau |
|---|
| Beroep | Sector | |
|---|---|---|
| Verkoper | Economie/Handel/Management | |
| Computertechnicus | Techniek |
