Medewerker havenoperaties
Algemene informatie
Alle goederen die elke dag door grote en kleine schepen de Nederlandse havens binnen komen, moeten gelost worden. Bovendien moeten de schepen weer opnieuw geladen worden. Daar mag je als medewerker havenoperaties je handen voor uit de mouwen steken. Een afwisselende job. De ene keer ben je druk bezig met het lossen van goederen, de andere keer ben je radioman en weer een andere keer bedien je machines die helpen bij het laden en lossen. Als er een technisch probleem is tijdens het laden of lossen, zorg jij voor de oplossing. Tijdens deze opleiding leer je hoe je schepen kunt laden en lossen. Ook leer je de goederen juist te bevestigen voor vertrek en hoe je ze weer uitlaadt. Je maakt kennis met de verschillende kenmerken van de schepen. Uiteraard wordt er tijdens je opleiding aandacht besteed aan de veiligheidsvoorschriften waar je mee te maken krijgt.
BOL/BBL
Deze opleiding kun je volgen in BOL of BBL, dat hangt ervan af bij welke instelling je de opleiding wilt gaan volgen. Kijk hiervoor bij de instelling van je keuze.
Toelatingseisen
Om te worden toegelaten tot deze opleiding moet je aan de volgende eisen voldoen:
- Vmbo-diploma (basisberoepsgerichte leerweg)
Instellingen kunnen nog andere eisen stellen. Informeer hiervoor bij de instelling van je keuze.
Toekomstmogelijkheden
Als je bent afgestudeerd kun je werk gaan zoeken bij een bedrijf dat zich bezig houdt met opslag en vervoer in havens. Studeer je liever door? Op mbo-niveau 3 kun je de opleiding coördinator havenoperaties gaan doen.
Duur
Deze opleiding duurt 2 jaar.
| Datum | Open dag | Inschrijven |
|---|---|---|
| 06-06-2012 | Open dag Scheepvaart en Transport College - locatie Lloydstraat |
| Stad | Land |
|---|---|
| Amsterdam | Nederland |
| Rotterdam | Nederland |
| Vlissingen | Nederland |
| Opleiding | Niveau |
|---|
| Beroep | Sector | |
|---|---|---|
| Medewerker havenoperaties | Logistiek/Transport/Lucht-/Zeevaart |
