Hogeschool Van Hall Larenstein - Leeuwarden
Diermanagement bij Hogeschool Van Hall Larenstein Hogeschool Van Hall Larenstein - Leeuwarden
Werken voor dieren
De opleiding 'Diermanagement' richt zich op non-productiedieren. Denk aan huisdieren, sport- en recreatiedieren, dierentuin- en kinderboerderijdieren, proefdieren en dieren in het wild. Hoe gaan mensen om met dieren en welke waarde hebben dieren voor mensen? Deze vraag staat centraal in de opleiding.
Je leert van alles over bijvoorbeeld voeding, gedrag, ecologie en gezondheid. Daarnaast zijn leidinggeven, kennis overdragen en organiseren onmisbare vaardigheden.
Als afgestudeerd Diermanager kun je in allerlei functies terechtkomen. Van adviseur dierenwelzijn tot voorlichter bij Natuurmonumenten, van dierenartsbezoeker tot manager van een dierenopvangcentrum, en van paardenvoedingsspecialist tot beheerder van een natuurgebied.
De opleiding bestaat uit de volgende majors, allemaal te volgen op locatie Leeuwarden:
Companion Animal Management
Dieren in de Zorg
Dier en samenleving
Paard en Management
Proefdierbeheer
Wildlife Management
