Haal je niet altijd hoge cijfers voor toetsen? Geen paniek! Uit een onderzoek van academisch adviesbureau UniPartners blijkt dat Nederlandse werkgevers “studiegerelateerde praktijkervaring” het belangrijkst naast het diploma vinden, gevolgd door gedane stages.
Ook de overige werkervaring is vaak van belang voor starters op de arbeidsmarkt. Een veel gehoorde opmerking vanuit het bedrijfsleven is dat het niet altijd uitmaakt wat starters precies voor werk hebben gedaan, als ze maar een baantje hebben gehad. Dat meldt de Metro maandag.
Cijfers
Ruim 35 procent van de werkgevers beoordeelt de studiegerelateerde praktijkervaring met het hoogste cijfer. Iets meer dan 32 procent vindt overige werkervaring het belangrijkst.
Actief tijdens studententijd
UniPartners raadt starters op de arbeidersmarkt aan om te laten zien dat ze actief zijn geweest tijdens hun studententijd.
Cijferlijsten
Het Interstedelijk Studenten Overleg (ISO) roept bedrijven in reactie op het onderzoek op om juist meer naar cijferlijsten te gaan kijken. Het ISO erkent dat voor starters nu vaak een optelsom geldt van cijfers, stages en bestuurswerk.
27 juni 2011


Er zijn nog geen reacties op dit onderwerp.
Laat een reactie achter